Üretim

kenan metal

Billet Üretim Tesisi

BİLLET

Kenan Metal, yenilenmiş yüksek teknoloji sistemleri ile alüminyum billet üretimi ve proje ihtiyaçlarına uygun şekilde ürünler üretmektedir. Yüksek kalitede ve dünya standartlarında üretilen billetler; ekstrüzyon kalıplarında uzun süre kullanılma, verimliliği artırma ve maliyetleri azaltma gibi avantajlar sunmaktadır.

20 yılı aşan tecrübesi ile alüminyum sektöründe ürünler üreten Kenan Metal, kaliteli hammadde, verimli teknoloji, usta işçilik ve hassas kontrol ilkeleri ile çalışmaktadır. Tüm bu özen ile birlite, billet üretimi baştan sona kadar kendi bünyemizde tamamlanmaktadır.

Billet üretim hattında üretilen tüm ürünler yüksek hassasiyete sahip ölçüm sistemleri ile test edilir. Üretilen alüminyum billetler için merkezi çatlaklar ve kılcal boşluk problemleri %100 doğruluk oranı ile kontrol edilir. Prosesi tamamlayan billetler Ekstrüzyon Tesisine iletilir.

kenan metal

Kalıphane

Profil üretiminde kullanılan kalıplar; müşteri tasarımlarına ve ihtiyaçlarına uygun olarak, tesis bünyesinde bulunan yüksek teknolojiye sahip CNC takım tezgahlarında, çok hassas toleranslarla büyük bir titizlikle üretilmektedir.

Ekstrüzyon

Kenan Metal, Alüminyum profil üretimi için özel olarak tasarlanıp inşaa edilmiş modern üretim tesisinde, 1500 TON (5 İNÇ) , 1800 TON (7 İNÇ), 2400 TON (8 İNÇ) ve 4000 TON (10 İNÇ) olarak 4 ekstrüzyon pres makinesi ile üretim gerçekleştirmektedir. TSE, IATF, ISO 9001, ISO 14001, ISO 10002 ve OHSAS 18001 belgelerini almaya hak kazanmış kalitesi ile yıllık 36.000 ton üretim kapasitesine ulaşmıştır.

kenan metal
ab-img

Boyahane

Kenan Metal, 12 metrelik elektrostatik boya hattı ile 18.000 ton üretim kapasitesine sahiptir. 12.000 ton Kapasiteli power and free z tipi elektrositatik boya kabini ve 7.200 ton kapasiteli tünel tipi elektrostatik boya hattı ile boyama işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Eloksal

Kenan Metal, 6.000 ton kapasiteli eloksal özel kaplama hattına sahiptir. Alüminyum profillerin farklı renk ve yüzey özelliklerinde eloksallama işlemi gerçekleştirilmektedir.

kenan metal
fact-img

Alüminyum'un Sanata Dönüşümü

değerlerimiz
Tasarım

Siz hayal edin, biz üretelim! Ar-Ge ekibimiz ile siparişe özel ürettiğimiz çözümlerimiz hem verimlilik hem de tasarım olarak en üst seviyede memnuniyet sağlar.

Kalite

Dünya standartlarına uygun şekilde üretilen ürünlerimiz sertifikalandırılmış kalite belgelerine sahip olup, yüksek kullanım ömrü sunar.

Güvenilirlik

Proje temelinde üretim imkânı sunan üretim bantlarımız ürünlerimizin son derece dayanıklı ve güvenilir olmasını sağlamaktadır.